Rok 2023 a klidnější čas s vodním Zajícem

Podle čínského horoskopu je rok 2023 rokem vodního Zajíce. Ve srovnání s uplynulým rokem je rok vodního Zajíce mnohem optimističtější.

To znamená, že po hektickém roku 2022, kdy vládl vodní tygr, nás čeká klidnější čas. Čeká nás rok pozitivního vývoje, časoprostor pro odpočinek, zhodnocení našich projektů, přání i cílů.

Celý podzim opatrně Tygr předával vládu Zajíci. Když jsem si ta dvě zvířata představila, tak jsem viděla, jak bylo náročné udržet energetickou rovnováhu v celém procesu tak, aby se Tygr nestal šelmou a Zajíc kořistí.

To se dělo nejen v přírodě, ale také v každém z nás. Proto byl podzim pro mnoho lidí náročným obdobím, plným nemocí.

 

Protože když se člověk vědomě nepostaral o vnitřní rovnováhu a z neznalosti, zvyku či blbosti nechal uvnitř sebe převážit energii šelmy, tak se druhá část stala kořistí. Pak přírodní záchranou brzdou byla nemoc. Kdy člověk nemohl dělat nic a potřebná proměna se tak mohla dít.

Teď už definitivně předal Tygr vládu Zajíci. A síla vodního živlu u žezla zůstává s ním. 

Vše, co (i dlouhodobě) řešíte, bude mít posun k lepšímu a zdárnějšímu konci. Věci, které vypadaly neřešitelně, se konečně pohnou a začne se něco dít. Nutno dodat, že většina toho, co se bude dít, bude ve váš prospěch. Nesnažte se ale tlačit příliš na pilu, to Zajíc nemá rád. V tom případě by všechno mohl pozastavit až do doby, než se více uvolníte a zklidníte. Co nejčastěji nechte věci plynout a dopřejte jim volný průběh. To bude to nejlepší, co můžete udělat, radí čínský horoskop na rok 2023, na rok vodního Zajíce. 
 
Ale pozor na pohodlnost a lenost. Rozhodně zklidnění a nechání věcí volně plynout není o zbavení se zodpovědnosti. Stejně jako zajíc na louce vše nechává volné, ale přitom je aktivní, i vy si ve svých situacích udržte aktivitu a kreativní tvořivost.
 

Ač všechno vypadá až příliš růžově, nebude to zase takové jednoduché. Čínský horoskop na rok 2023 uvádí, že právě z přílišné pohodlnosti a lenosti mohou opět vyplavat potíže způsobené špatnými návyky a potlačenými problémy. Dobrou zprávou však je, že za pomoci kvalit, které přináší znamení Zajíce, máme šanci souvislosti pochopit a jednou provždy zátěžové situace vyřešit.

Nová dovednost je být volně aktivní. Aktivně plout v tom co se děje. Rozhodně ne chtít udržet a mít věci tak, jak to bylo. Cesta k řešení je aktivně dělat kroky a přijímat změny. 

Právě teď, víc než kdy jindy, doporučuji nastavovat vědomě svůj vnitřní klid.

Pokud udržíte klid ve svém organismu, věřte, že ucítíte, jaké kroky máte logicky dělat ven v interakcích s ostatními lidmi, doma, v práci, ve vztazích…  Nezapomeňte, že energii a svoji energetickou sílu řídíte a ovlivňujete myšlenkou a způsobem myšlení.


Rok vodního zajíce je úzce spjatý s vyjednáváním, obezřetností, kreativitou i finanční zodpovědností. Zajíc je znamením, které excelentně vyniká rovněž v oblasti literatury, umění, architektury, v hudbě a vůbec ve všech uměleckých odvětvích. Rovněž je Zajíc ideálním znamením pro všechna povolání, která vyžadují intenzivní pozornost a soustředění.

Jakmile si Zajíc stanoví nějaký cíl, bude za každou cenu pokračovat v před, dokud nedokončí zdárně co si vytyčil. Do práce, nejen v zaměstnání, umí přinést vždy něco nového.

Spojení Zajíce s vodním živlem slibuje, že tento rok bude dost „vodního proudu“ pro vše, co jen chcete dělat nebo do čeho se odvážíte pustit. A věřte, že když se do něčeho pustíte, bude se vám dařit. Sledujte své sny, vášně a plňte si svá přání.

A báječné je, že energie Zajíce se umí skvěle postarat i o peníze. Umí vám přinést do života bohatství a prosperitu. Na vás však bude soustředění a odhodlání, že si peníze opravdu vygenerovat chcete. Do cesty vám přijdou možnosti, jak toho docílit.

Výsledek bude přesně takový, jaký záměr tomu celému dáte. Bude-li záměr dobrý, pak se není čeho obávat.

 
   
Naděje dát věci do pořádku

V roce 2023 by měla být na prvním místě touha dát věci do pořádku. Ve všech oblastech nebude důležitá kvantita, ale kvalita.

Je třeba soustředit se na dosažení cílů, urovnání soudních sporů i vyrovnání nesplněných závazků.

Všechny spory malé i velké mají šanci na vyřešení. Čínský horoskop slibuje, že rok 2023 přinese transformaci. Měla by být rozhodně k lepšímu.

Je šance, že všem zemím, které usilují o mír, se začne zase dařit a bude se jejich situace lepšit, krůček po krůčku. A výsledek bude přesně takový, jaký záměr tomu každý za sebe dá, jakou energii svou pozorností do problému pošle.

Zajíc je zvíře dobrosrdečné a přátelské. Namísto zlých, tvrdých a vulgárních slov využívá k řešení problémů upřímná a laskavá slova. Každý konflikt se snaží vyřešit po dobrém, věcně, korektně, s noblesou.


Přeji vám krásný a klidný rok vodního Zajíce plný úspěchů a splněných přání.
 
Drahomíra Znamenáčková
Rozsviť svůj vnitřní svět, objev svoje vnitřní hodnoty a žij je pro dobro své i těch ostatních.
Komentáře
  • Vyzkoušejte ZDARMA kurz AHA systém