Rozsviť svůj vnitřní svět, objev svoje vnitřní hodnoty a žij je pro dobro své i těch ostatních.

POPIS CVIČENÍ

Metody Pilates

Pilates je nový systém cvičení, který klade důraz na spojení těla a duše (Body&Mind). Vychází ze zpevnění středu těla (páteře a pánve), metodiky dýchání a přesné koordinace pohybů. Zakladatelem této metody je Joseph H. Pilates, který nadčasově spojil metodiku zpevnění a posílení těla s prvky rehabilitace.

Základní sestavy Pilates učí aktivaci střední části těla (dle Pilatese centrum síly a dechu, power-house), kdy se zpevňují hluboké svaly pánve a páteře (svaly pánevního dna, břišní svaly a hluboké svaly podél páteře). Každý cvik provází dýchání a přesná koordinace. Další sestavy se zaměřují na zpevnění hrudníku a ramen, zpevnění kyčlí, aktivaci klenby nohou a tvarování problémových partií. Metoda Pilates tak postupně zlepšuje držení těla, tvaruje problémové partie a obnovuje přirozenou flexibilitu.

 Pilates

Lekce Pilates učí základní sestavy Pilates metody na podložce. Naučíte se vnímat a zpevnit oblast pánve a páteře, posílíte svaly pánevního dna, hluboké svaly břišní a zádové, osvojíte si metodu dýchání a základní koordinaci pohybů.

Lekce Pilates jsou vhodné i pro úplné začátečníky, každý cvičí dle svých možností a schopností.

 Pilates HSSP

Metoda Pilates zaměřená na posílení hlubokého stabilizačního sytému páteře.

Hluboký stabilizační systém páteře má pro náš organizmus zásadní roli – svaly, které jej tvoří, udržují páteř, oblast pánve a vnitřní orgány ve správné poloze. Pokud je tento systém oslabený, například vlivem sedavého zaměstnání, stresu a nedostatečného pohybu, trpíme bolestmi zad a problémy s páteří.

Pilates HSSP je soustava posilovacích a protahovacích cvičení speciálně zaměřených na hluboký svalový systém a soulad s dechem.

 Pilates/Jóga

Metoda Pilates s prvky jógy pro dokonalé zpevnění a protažení celého těla.

Protažení patří k nejpřirozenějším způsobům uvolnění napětí ze svalů i kloubů a je-li spojeno se správným dýcháním, obnovuje také proudění životní energie a zklidňuje mysl. Pilates/Jóga je systémem protahovacích a posilovací cviků, které dodávají sílu, energii a zbavují stresu. Velká pozornost je zde věnována důkladnému procvičení páteře a regeneraci kloubů.

Pilates/Jóga formuje správné držení těla, regeneruje a vyživuje klouby a buduje tělesnou i duševní vitalitu.

SM Systém

SM Systém = Stabilizace a Mobilizace páteře podle MUDr. Richarda Smíška

  • systém jednoduchých cviků za použití elastických lan
  • cvičení pro zdravá záda
  • stabilizuje a mobilizuje páteř
  • odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky
  • intenzívně posiluje břišní svaly a protahuje celé tělo

Hluboký stabilizační systém páteře tvoří soustava svalů obklopujících páteř a vnitřní orgány. Tento systém je klíčový pro správné držení těla. Vlivem nedostatečného pohybu, sedavého zaměstnání i stresu dochází k oslabení tohoto systému, což vede k bolestem zad a problémům s páteří.

Spirálně stabilizovaný pohyb je pohyb zcela přirozený a respektuje anatomii a funkci člověka. Použití malé síly elastického lana umožňuje rychle a přirozeně navrátit sílu svalům, hlavně zapojením šikmých svalů břišních. Aktivované svalové řetězce stahují páteř do centra a protahují jí směrem vzhůru. To umožňuje u mladých lidí plnou regeneraci meziobratlových disků i kompenzaci skoliózy, u starších lidí úlevu od bolesti, zahojení výhřezů meziobratlových disků a zabránění dalšího rozvoje degenerativních změn.

CVIČENÍ

Zpět na úvodní stranu o cvičení

zpět na Cvičení →